Slanický ostrov

[Total: 0    Average: 0/5]

Keď už zavítate na Oravu, rozhodne si nenechajte ujsť plavbu po Oravskej priehrade spojenú s návštevou Slanického ostrova. Verím, že sa vám to podarí za slnečného dňa, uprostred sezóny, keď tam bude krásne rozkvitnutá príroda, zelená tráva, oravské more sa bude lesknúť ako zrkadlo a slnko ohreje vzduch.

Barokový kostol  bol kedysi dominantou  obývanej obce Slanica. Dnes  tam nájdete expozíciu ľudového umenia zo zbierok Oravskej galérie. Nie nadarmo sa nazýva aj Ostrovom umenia. V lete tam dokonca bývajú koncerty vážnej hudby. Festival sa nazýva Hudobné leto. Na toto podujatie musíte ísť tiež loďou, čo takejto návšteve pridáva na jedinečnosti, preto by ste si to rozhodne nemali nechať ujsť. Podľa mňa však samotná plavba loďou a položiť nohy na pôdu ostrava, je obrovským zážitkom, nakoľko na Slovensku moc ostrovov nemáme. Navyše scenériu dotvára prekrásna príroda. Touto jedinečnosťou sa tak stal ostrov z jedných najnavštevovanejších miest Slovenska.  V kostole dokonca bývajú aj omše, či svadby. No, ktorá žena by netúžila mať  svoj deň D na takomto nádhernom, originálnom mieste? Nuž, toto miesto je veľmi žiadané. Domáci to tak už ani nevnímajú. V lete tam idú na vodnom bicykli, v zime, keď je zamrznutá priehrada a ľad je naozaj pevný, všetci oprášia svoje korčule, poberú sa až na ostrov. Tým som len chcela potvrdiť, že je jedno či v lete alebo zime, ostrov má svoje čaro.

Hoci nie je pustý, ukrýva sa na ňom poklad, ktorý by ste mali prísť nájsť.

Kostol na ostrove

Kostol na ostrove

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
12 ⁄ 6 =