Múzeum voskových figurín Grévin

[Total: 0    Average: 0/5]

Pri nedávnej návšteve Prahy sme sa rozhodli odskočiť aj do múzea voskových figurín. K tejto možnosti sme sa dostali náhodou, keď sme na jednom portáli pozerali niečo, čo by nám ešte viac skrášlilo pobyt. Poviem vám pravdu, zo začiatku som si myslel, že to bude len niečo jednoduché, jedno poschodie, pár figurín a papa, koniec návštevy.

Keď sme sa však s GPS v ruke doťapkali na miesto, kde muzeum stálo, v prvom momente sme nevedeli, či vstupujeme do luxusnej kaviarne alebo sme na recepcii hotela. Ostali sme milo prekvapení. Mladá slečna pri pokladni overila naše kupóny a s úsmevom na tvári nás poslala do šatne, kde sme si mohli odložiť veci, ktoré by nám mohli zavadzať, takže bundy, čiapky a pod. Bolo nám povedané, že sa máme výťahom vyviesť na tretie poschodie. Asi vedia, koľko sa nachodíte po Prahe a tak vás ušetria ďalšieho chodenia po schodoch 🙂 Po vystúpení z výťahu sme sa dostali do tmavej miestnosti, ktorá bola zariadená ako chemické laboratórium. Poviem vám úprimne, v tom prítmí to vyzeralo desivo a strašidelne. Ďalej sme sa vybrali do baru, kde už môžete vidieť voskové figuríny. Keď sme zbadali slečnu sediacu pri bare, v prvom momente sme ostali zarazení autentickosťou. Zlomok sekundy sme rozmýšľali, že či nie je skutočná. Samozrejme, keď tam zbadáte Alberta Einsteina, bude vám to jasné. Múzeum je vytvorené veľmi kreatívne, všetko je perfektne , prehliadku dopĺňajú rôzne projekcie. Mne sa stalo, že som si pomýlil živého človeka s figurínou 😀 Našťastie sa dotyčná osoba pohla a tak som jej ušetril jedno štuchnutie 🙂 Keď cestou vysmädnete, prisadnite si napríklad k Bohumilovi , ktorý má na stole jedno orosené. Ak nemáte 18, prisadnite si aspoň ku Krtkovi 🙂 Pre nešportové drevá je pripravená miestnosť s touto tematikou. Môžete sa tu ovešať medailami, nasadiť si hokejovú prilbu, zahrať si virtuálny tenis. Študenti, ktorí majú pred sebou skúšky môžu skúsiť podplatiť J.A Komenského, je ale celkom skúpy na slovo. Pri viacerých figurínach nájdete aj rekvizity, ktoré môžete použiť a skrášliť si tak vašu fotku. Na hudobnej a hereckej scéne sa môžete pozrieť do očí Karlovi, Lucii (tejto  sa chlapi do očí určite nebudú pozerať :D).

Múzeum má tri poschodia a musím uznať, že dlho som sa tak nezabavil a nezasmial ako tu. Ak teda budete v Prahe a nájdete si čas, určite sem zavítajte 🙂 Viď foto v galérii:

« 1 z 18 »

 

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
7 × 24 =