Ako oživiť starú skrinku

[Total: 0    Average: 0/5]

Prišlo obdobie, kedy sme potrebovali náš príbytok doplniť o nábytok. Najjednoduchšia možnosť bola zbehnúť do niektorého obchodu a kúpiť hotový. Nám sa ale táto cesta zdala jednoduchá. Inšpirovaní množstvom nápadov z internetu sme sa teda rozhodli vdýchnuť život starým kusom nábytku, ktoré by inak skončili ako krmivo niektorého krbu.

Príbeh týchto dvoch skriniek začal tým, že sme ich našli za odvoz na bazárovej stránke neďaleko nášho bydliska. Pani nám síce najprv oznámila, že už sú zarezervované, o pár dní nám ale volala späť. Pán si po ne neprišiel a tak skončili pod našimi rukami.

Dyhovaný nábytok podobného vzhľadu nájdete hlavne v bytoch starších ľudí, v domácnostiach mladých ľudí ho nájdete veľmi zriedka. Skrinky sme prefarbili nabielo. Lesklý povrch sme prebrúsili šmirgľom, pričom ako vhodná zrnitosť šmirgľa sa ukázala 80. Výborne pri tomto úkone poslúžila vibračná brúska 🙂 Skrinky sme následne natreli akrylovou farbou, samozrejme, bolo potrebných viac vrstiev. Pri nátere štetcom dostala skrinka vďaka stopám po štetci akýsi “handmade” vzhľad. Pre fajnšmekrov – použite buď striekaciu pištoľ alebo farbu v spreji.  Nakoniec skrinka nafasovala nové madlá. Hotovo.

Takže, pokiaľ zariaďujete byt a chcete si ho zariadiť kúsok ekonomicky, skúste sa pozrieť po niekom, kto vyhadzuje starý nábytok a možno vďaka vám dostane nový vzhľad 🙂

Vľavo pôvodná skrinka, vpravo po úprave.

Vľavo pôvodná skrinka, vpravo po úprave.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
20 × 8 =