Drevená lavica z europaliet

[Total: 1    Average: 5/5]

Isto to poznáte – v byte máte niekde kus voľného miesta a nedá vám nevymyslieť niečo, ako prázdny priestor vyplniť. Tak to bolo aj v našom prípade. Dumali sme, ako vyplniť prázdny priestor v obývačke, nachádzajúci sa medzi knižnicou a malou skrinkou.

Keďže máme väčšinu obývačky urobenú z drevených paliet, ako najvhodnejšia možnosť nám napadla vyrobiť lavicu, na ktorej môžete tráviť dlhé zimné večery čítaním kníh pri svetle lampy. Vnútorný priestor lavice zároveň slúži ako rozšírenie knižnice alebo úložný priestor.

Jedného krásneho dňa, kedy sa mi zachcelo opäť stráviť deň v garáži a nadýchať sa prachu z brúsenia, nasadol som do auta a vybral sa teda do výrobne paliet. Predavačovi bolo hneď jasné, že ich asi nechcem na pôvodný účel a tak mi vybral dva krajšie kusy.

Na lavicu s tromi poschodiami, tak ako vidíte na fotkách potrebujete dva kusy europaliet. Vrchná, aj spodná časť vám vznikne odrezaním palety po dĺžke – režeme len dosky popri stredových hranoloch. Z odrezkov, ktoré sme získali, jednoducho vyrobíme stredovú časť. Ešte pred zošŕobovaním palety prebrúsime od triesok. Ako obvykle, použijeme buď flexu a šmirgľový nádstavec, alebo vibračnou brúsku. Vhodná zrnitosť brúsneho papiera je napríklad 40. Následne palety natrieme vhodnou akrylovou farbou podľa vlastného uváženia. Potom ostáva už len zobrať samorezné skrutky a palety zošŕobovať dokopy. Hotovo!

PS: Ako prevenciu boľavého zadku zo sedenia na doskách položte na vrch kus molitanu obšitého látkou 🙂

palety_lavica

Hotová lavica.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
25 × 3 =