Romantický Sozopol

[Total: 1    Average: 5/5]
 pri západe slnka

(pri západe slnka)

Bulharsko navštevujem už od malička, bez malých prestávok takmer každý rok. Všetci sa vždy čudovali prečo práve Bulharsko. Nuž, radšej sme šli na dlhšie a lacnejšie, ako ležať v hoteli sedem dní. Tak či onak, veď aj v tom lacnom penzióne sme mali ako keby all inclusive, dopriali sme si úplne všetko. To, že Obzor patrí k najkrajším destináciám, podľa mňa, sa vyjadrovať už nemusím. Nikdy by som tu destináciu nevymenila, no rozhodli sme sa pre zmenu. Jednak kvôli termínom a dovolenke v práci, jednak kvôli tej skutočnej zmene. Naša dovolenka v roku 2016 bola v Sozopole.

Ja osobne som tam už ako malá bola na výlete, takže preto som vedela, že sa nám bude páčiť. Aj sa nám páčilo, aj nepáčilo. No pekne poporiadku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAMesto Sozopol sa nachádza asi 35km južne od Burgasu. Jeho romantická atmosféra láka návštevníkov z celého sveta. Nečudujem sa. Sozopol sa skladá z dvoch častí, z novej a starej. Keby sa však skladal len z novej časti, už nikdy by som nepomyslela sa tam vrátiť a rozhodne by som nepísala tento článok. Nové mesto je doslova “o ničom”. Pár reštaurácii, pár obchodíkov, jedna preplnená pláž, jeden maximálne plný obchod, prázdna diskotéka, na pláži jeden malý, prázdny bar. Zvláštne, ľudí tam bolo kvantum. No bolo tam aj pár výnimiek. Napríklad výborne a lacno varili v reštauráciách – tiež musíte natrafiť na dobrú. Našli sa aj také s českým menu. Pekná promenáda na pláž, tržnica. Zároveň sa nám páčilo, že vláčikom ste sa mohli odviesť na ďalšie pláže. Táto časť vyzerala doslova ako časť, kde sa všetci chodia len večer vyspať. No dá sa z nej pekne prejsť do starej časti.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tá bola pravý opak. Akoby to bolo úplne iné mesto. Malé mestečko s veľmi starou históriou a krásnou plážou. Nečudo, Sozopol sa považuje za jedno z najstarších bulharských miest. Starobylé ruiny stojace vedľa malých drevených domčekov, vytvárajú jedinečnú atmosféru. Pomedzi ne úzke uličky, malé kaviarne pozdĺž celých útesov odkiaľ môžete sledovať západ slnka, stará kamenná dlažba po celom námestí, pouliční umelci, hotová romantika. Tam som sa zamilovala opäť. Tam sa určite vrátim. Tam sa musíte ísť určite pozrieť. Nie cez deň, ale podvečer. Keď je obloha krásne zmaľovaná, keď lode prichádzajú do prístavu, ulice sa rozsvietia a je to tam preplnené. Hlavne, môžete sa prejsť takmer okolo celého poloostrova.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Z prístavu môžete loďou preplávať okolo celého poloostrova, vidieť krásny maják, zvyšky architektúry a ako sa more dobíja na pevninu. Na námestí máte aj niekoľko múzeí. Rozhodne to tam žije. Dokonca, máte veľa možnosti aj na výlety. My sme si dali zámok Ravadinovo, to je tiež nádhera. Odporúčame vidieť.

Ravadinovo

Ravadinovo

Dalo by sa tu písať donekonečna, preto prikladám radšej fotky 🙂 No rozhodne odporúčam., je pre všetky vekové kategórie. A zo Slovenska ponúka   dovolenku v Sozopole aj dosť cestoviek. My sa tam pravdepodobne vyberieme aj tento rok, takže ak sa chcete pridať, tak nám napíšte. Alebo ak máte nejaký tip, radi ho uvítame.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
30 + 15 =