TV stolík z paliet

[Total: 1    Average: 5/5]

Nakoľko sme sa už dávnejšie dali s priateľkou zmotať na výrobu bytových doplnkov z paliet, tentoraz vám prinášam ďalšiu inšpiráciu, ktorú sme si svojpomocne zrealizovali.

Príbeh je jednoduchý – dve skrinky, jedna “barová” a druhá presklená, určená na poháre, taniere a iné sklenené súčasti obývačky. Medzi ne sme potrebovali vymyslieť niečo, kam možno umiestniť TV, settop box, zosilňovač atď… Za obeť opäť padli drevené palety – lacnejšia alternatíva a aj originalnejšia. Tentoraz sme použili nie klasické europalety, ale ich inú variantu, palety s rozmermi 80x70cm. Na tento účel sa nám hodili viac. Ak sa rozhodnete pre variantu ako vidíte na fotkách, stačia vám 4 kusy paliet. Každú je potrebné v strede prerezať na polovicu, pozdĺž špáry madzi doskami. Dobre na to poslúźila priamočiara píla, nedostupné časti poriešila klasická ručná pílka na drevo. Vznikne vám tak 8 menších paliet.

palety_tv_2
Začiatok úprav

Palety je potrebné obrúsiť, aby na nich neboli zbytočné triesky. Perfektne na to poslúžila flexa s nádstavcom a šmirgľovým kotúčom s hrúbkou zrna 50. Po obrúsení sme ich ofúkali od prachu (na nás bolo prachu asi viac ako na paletách 😀 ). Náter sme urobili akrylovou farbou – v našom prípade bielou a hnedou.

Po povrchovej úprave a zošróbovaní paliet dokopy

Keďže kaźdá paleta je iná, ani šírka výsledných “polovíc” nebola rovnaká. Ako vrchnú časť sme teda vybrali dve najkrajšie palety, ktoré sa šírkou líšili len minimálne. Zvyšné rozdielne nevidno, keďže sú otočené ku stene.

Vo finále sme nabehli do železiarstva a nakúpili samorezné skrutky na pospájanie paliet do finálneho tvaru. Najprv sme zošŕobovali každé dve palety položené veľa seba. Potom sme na spodnú dvojicu položili ďalšiu a zošróbovali. Takto sme postupovali až po poslednú dvojicu paliet. Diery na vrchnej časti zamaskoval git na drevo.

Hotovo 🙂

No a teraz máme jedinečnú obývačku, kde ešte treba opäť ručne doladiť pár veci. Nuž, aj tie pribudnú čoskoro na blog.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
7 − 1 =