Najčastejšie môžete dostať infarkt v pondelok :(

[Total: 0    Average: 0/5]

Vedeli ste to? Lebo my nie. Celkom sme sa nad tým zasmiali, lebo úplne chápeme prečo je to tak. Pondelky sú proste strašné. Nech trávite víkend akokoľvek, pondelky sú vždy najhoršie. A vôbec nie sme jediní kto si to myslí.20160109_163840-1

Stres z návratu do práce, začiatok dlhého týždňa – to sú skutočné dôvody na strach a smútok z pondelka. Po víkende ťažký návrat do reality. Ale môže tento prvý deň v týždni predstavovať veľké riziko pre naše srdce?

Výskumníci z  The European Journal of Epidemiology, na základe svojej analýzy z predchádzajúcich výskumov, v rôznych častiach sveta potvrdili, že riziko infarktu bolo asi o 20 % vyššie u mužov a o 15% vyššie u žien práve v pondelok. Jeden z výskumov zároveň aj potvrdil, že za to nemôže len stres z návratu do práce, ale aj tvrdého pitia počas víkendu.

Nuž, my preto navrhujeme chodiť do práce až od utorka a piť len niečo mäkké. Však predsa všetci dbáme o svoje zdravie :D.

www.beliefnet.com

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
14 ⁄ 7 =