Biely šum alebo uspávač dieťaťa

[Total: 12    Average: 3.5/5]

Situácia, ktorú pozná asi každý rodič. Dieťa plače, nevie sa upokojiť a nevie zaspať. Je nakŕmené, prebalené, nič ho nebolí. V prvých týždňoch, keď človek ešte nevie, ako funguje dieťa, sme skúšali všetko možné aj nemožné, spievať, natriasať, lehátko, kolíska…až kým krpec nezaspal pri vysávači. Až vtedy mi to trklo.

Hotový uspávač 🙂

Úplne som na to zabudol, ale predtým som niekde čítal, že deti upokojuje monotónny zvuk. Teda vysávač, digestor, práčka, fén, dážď. Na naše prekvapenie táto jednoduchá metóda zabrala 😀 Takže nám doma pol hodinu bežal vysávač naprázdno, v garáži hučala brúska, na chate digestor. Potom sme našli mobilnú aplikáciu, ktorá toto všetko nahradila.

Takže, bolo to jasné, na nášho krpca fungoval biely šum. Je to presne ten zvuk, ktorý počujete z nenaladeného rádia. Takže uspávanie novorodenca bolo odrazu omnoho jednoduchšie. Nepáčilo sa mi ale, že sme museli tak blízko malého dieťaťa umiestňovať mobil. Elektromagnetického žiarenia je tu okolo dosť a mobil pri jeho hlave som zniesol tak maximálne v letovom režime.

Elektronika uspávača

Na internete možno dostať aj originálne šumiace medvedíky, ale tá cena… Keďže sa odmalička pohybujem v oblasti slaboprúdovej elektroniky, musel som nášmu krpcovi niečo podobné vyrobiť. Výsledkom je krabička, ktorá síce nepripomína plyšáka, ale svoju funkciu plní na 100 percent. Niekedy 120. Generuje biely šum, je napájaná z batérií, obsahuje reguláciu hlasitosti, automaticky sa vypne po hodine prevádzky a hlavne, nahradila mobilnú aplikáciu. Popravde, každý sa čuduje, akú krabičku to má malý pri hlave. Kolegovia sa chytali za hlavy, návštevy taktiež 🙂 Takže toto je náš nový rodinný uspávač a aj nám dvom sa bez neho zle zaspáva. Eli sa k tomu nevyjadrila, ale tiež spí ako zabitá 🙂

Ak by ste mali záujem o výrobu podobného zariadenia, pridávam odkaz na svoju stránku, kde nájdete návod na stavbu: http://www.pablox.net/index.php?option=com_content&task=view&id=148&Itemid=1

Category: Šikovné hnáty  Tags: ,
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
29 × 20 =