Hedvig Montgomeryová – Čaro rodičovstva

[Total: 0    Average: 0/5]

Odkedy som mama, veľa veci sa zmenilo. V našom resp. mojom živote, v hlave, srdci. No proste všade. Zaiste to pozná každá mama. Stretla som sa s množstvom názorov, rád (vyžiadaných i nevyžiadaných), s rôznymi typmi rodičov a všetkého možného. Už neriešite, čo a kedy idete v piatok.  Zrazu prídu úplne iné veci. Niekto sa tým  novým životom pretĺka sám, niekomu pomáhajú ľudia, knihy, články na internete, videá, kamarátky z centrá a pod. No a tak sa ku mne od priateľky dostala knižka Čaro rodičovstva. Ona si myslela, že aký vtipný dar, keď som sa už tým pretĺkala, ale ono to v konečnom dôsledku bol naozaj dobrý dar. Fakt.

Ja, tvrdohlavý jedinec, som si vždy šla svoje, podľa vzoru mojej rodiny a svojho presvedčenia. Lenže mám rada, keď som pripravená, keď viem, do čoho idem ( čo o rodičovstve neplatí, pretože nikdy nebudete vedieť, do čoho idete).  Takže som sa pustila do tejto knižky. Na internete nájdete množstvo článkov, množstvo rovnakých vecí, takže každý človek si musí nájsť len svoj „štýl“. Ja som o tejto knižke začala hovoriť manželovi, kamarátkam. S veľa vecami som sa stotožnila, akoby mi bola autorka v hlave. Takže budem rada, keď si tie poznatky aj takouto formou uchovám.

Veľa žien ma prosilo, aby som ju rozobrala a tak som sa konečne k tomu dopracovala. Rozpíšem ju teda na viac častí, kategórii či skupín, ako je to podľa mňa vhodné.  Napíšem k tomu pár MOJICH postrehov, s ktorými sa vôbec nemusíte, ale môžete stotožniť. Možno sa vám to bude páčiť, možno to nedočítate do konca, možno budete čakať na ďalšiu časť. Ktovie.  Budem rada, ak to prečíta hoc len jeden človek a ešte radšej, ak to niekomu pomôže. Tak, čaute 🙂

Category: Čaro rodičovstva
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
13 + 1 =